foto1
Zespół muzyczny "Szynwałdzianie"
foto1
Zespół muzyczny "Szynwałdzianie"
foto1
Zespół muzyczny "Szynwałdzianie"
foto1
Koło Gospodyń Wiejskich w Szynwałdzie
foto1
Koło Gospodyń Wiejskich w Szynwałdzie

Koło Gospodyń Wiejskich w Szynwałdzie

Super Babki z Szynwałdu

Wyjazd na spektakl DISCO SOLSKI

Wyjazd na spektakl DISCO SOLSKI. Informujemy, że wyjazd na spektakl do Teatru w Tarnowie w dniu 16-02-2020 niedziela będzie o godz. 15.10 spod Remizy OSP Szynwałd autokarem, bilety będą do odbioru na spotkaniu KGW w następnym tygodniu wtorek i czwartek. Dla członków KGW i Zespołu Szynwałdzianie wyjazd bezpłatny, a osoby towarzyszące 25 zł za bilet.

O SPEKTAKLU: Czas trwania: 80 min, Obsada Młoda-Karolina Gibki (gościnnie), Stary-Ireneusz Pastuszak, Młody-Tomasz Wiśniewski, Basista-Jacek Bielecki, Perkusista-Sylwester Malinowski, Pianista-Piotr Niedojadło
Scenariusz i reżyseria: Łukasz Fijał
Scenografia: Beata Motuk
Kostiumy: Adriana Kustra
Scenariusz, aranżacje i kierownictwo muzyczne: Piotr Niedojadło
Muzycy: Jacek Bielecki (basista), Sylwester Malinowski (perkusista),
Piotr Niedojadło (pianista)
Przygotowanie wokalne: Anna Podkościelna-Cyz
Współpraca choreograficzna: Anita Podkowa
Asystent reżysera: Tomasz Wiśniewski
Inspicjent, sufler: Krystyna Fudyma

Piosenki disco polo nie tylko cieszą się dużą popularnością, ale też wzbudzają w wielu słuchaczach niezwykle silne emocje: radość, smutek, szczęście i melancholię. Emocje wywoływane przez ten rodzaj muzyki nie są mniej wartościowe czy też mniej godne uwagi niż emocje wzbudzane przez inne gatunki. Pozwala to rozpatrywać disco polo jako materiał do opowieści o namiętnościach, marzeniach i problemach współczesnego człowieka.
Kluczowe w naszym spektaklu są aranżacje: znane piosenki disco polo prezentujemy w stylizacjach na blues, jazz, muzykę latynoską, musical, rocka, balladę pop, dubstep i wiele innych. 17 piosenek jest tak ułożonych, by stworzyć opowieść o ambicji, kreatywności, pogoni za uczuciami, niemożności rozliczenia się z przeszłością, zaś podsumowaniem jest piosenka opowiadająca o naszym wspólnym mieście – utwór podzielony na trzy osoby, śpiewany w różnych stylach muzycznych, którego główna myśl jest przesłaniem spektaklu: mimo wszelkich różnic żyjemy razem w tym mieście, łączy nas ono i wspomnienia z nim związane. Spektakl to opowieść o uczuciach, przeszłości, marzeniach i rezygnacji, w końcu porozumieniu i przyjaźni. (2020-02-09)

Real time web analytics, Heat map tracking

Copyright © 2024 Koło Gospodyń Wiejskich w Szynwałdzie